ESO atviro tinklo projektą išbando „Siemens“

2018 03 30

Šaltinis: Elektronika.lt

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atvėrė tinklų infrastruktūrą inovacijų bandymams. Vokietijos inžinerinė kompanija „Siemens“ pirmoji pasinaudojo galimybe realiomis sąlygomis testuoti kuriamus išmanius sprendinius.

ESO elektros oro linijoje realiomis sąlygomis „Siemens“ išbando išmaniojo elektros tinklo sprendimą – jutiklį, fiksuojantį trumpą jungimą arba įžemėjimą elektros skirstymo tinkle bei gedimo atvaizdavimą „Siemens“ informaciniame debesyje.

„Toks jutiklis turi padėti greitai nustatyti tinklo gedimus, juos lokalizuoti ir greitai atstatyti elektros tiekimą gyventojams – tai yra save gydančio elektros tinklo komponentas. Labai svarbu jį išbandyti realiomis sąlygomis lauke, o ne tik laboratorijoje“, – pasakoja Andrius Stamkauskas, „Siemens“ Pardavimų vadovas.

A. Stamkauskas teigia, kad ESO suteikta galimybė išbandyti kuriamus sprendinius realiomis sąlygomis veikiančiame elektros tinkle yra itin vertinga, nes Lietuvos elektros skirstymo tinklas yra artimiausia tinkama infrastruktūra, kur galima pritaikyti ir išbandyti Vokietijoje, Niurnberge, kuriamą „Siemens“ sprendimą. Kita vertus, pasaulyje apskritai nėra daug atvirų nacionalinių skirstymo tinklų leidžiančių savo infrastruktūroje testuoti naujas technologijas.

ESO „Sandbox“ projekte gali dalyvauti visos energetikos srityje inovatyvius sprendimus kuriančios bendrovės, technologijų startuoliai, universitetai ir mokslo centrai. ESO prieigą prie infrastruktūros suteikia nemokamai, tačiau projekto dalyviai turės pristatyti testavimo rezultatus ESO specialistams.

„Sandbox“ projektu siekiame abipusės naudos – mūsų partneriai gali išsibandyti kuriamas technologijas, o mes ieškome technologijų, kurias galėtume pritaikyti spęsdami savo tinklo klausimus. Su „Siemens“ pasirinkome oro liniją miškingoje Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje, kurioje pasitaiko atsijungimų dėl užvirtusių medžių. Jeigu partnerių sprendimas pasiteisins, technologija turėtų mums padėti greitai identifikuoti trumpus jungimus ir taip pagerinti mūsų reagavimo laiką“, – pasakoja Ignas Pranskevičius, ESO Paslaugų tarnybos direktorius.

Kauno technologijos universitetas (KTU) – vienas iš svarbiausių projekto „Sandbox“ partnerių, o universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) Elektros energetikos sistemų katedros vedėjas dr. Saulius Gudžius pabrėžia, kad naujų technologijų kūrimas bei diegimas energetikoje yra gyvybiškai svarbus.

„KTU rengia energetikos specialistus ir jau daug metų kuria inovatyvias technologijas. Turime laboratorijas, tačiau labai svarbu kuriamas technologijas testuoti ir realiomis sąlygomis. Be to, manau, kad „Sandbox“ projektas paskatins mokslininkus ieškoti visuomenei naudingų sprendinių, kurti technologijas, kurios pagerina visų gyvenimą, nes užsidarę laboratorijose mokslininkai dažnai atitrūksta nuo realaus gyvenimo ir kuria nepritaikomus dalykus“, – pasakoja dr. S. Gudžius.

ESO atkreipia dėmesį, kad dalyvauti „Sandbox“ projekte paprasta – pakaks parengti testuojamos technologijos aprašą ir užpildyti paraišką, nurodant kokios tinklo infrastruktūros reikės testavimui. Parengus bandymų planą ir pasirašius bendradarbiavimo sutartį, bus galima įrangą testuoti.

Atgal į sąrašą
Į viršų