Didžiausią grėsmę saugumui 2016 metais kels įmonių darbuotojai

2015 12 23 Šaltinis: Elektronika.lt

Šiemet įvyko ne vienas aukšto lygio įsilaužimas, rodantis, kad vis dar sudėtinga užkirsti kelią visoms galimoms saugumo spragoms. Technologijų medijų portalas „IDG Connect“ apklausė 74 įvairių IT įmonių atstovus, kad sužinotų, ką saugumo ekspertai prognozuoja ateinantiems 2016 metams.
Saugumo ekspertų nuomone, kitais metais saugumo atžvilgiu įmonių darbuotojai bus silpniausia grandis. 19 proc. respondentų nurodė, kad būtent žmonės ir jų gebėjimas klysti kelia didžiausią grėsmę duomenų saugumui. „Tai bus nekvalifikuoti, neapmokyti ir tiesiog kvaili vartotojai, kurie įstumia savo įmones į pavojų spausdami netinkamas nuorodas, lankydamiesi kenkėjiškuose tinklapiuose ir naudodami tą patį slaptažodį visiems prisijungimams“, – komentuoja Ian Kilpatrick iš „Wick Hill Group“.
Antra vieta atiteko neapsaugotiems duomenims ir jų nutekėjimui – šią saugumo spragą nurodė 10 proc. respodentų. „Proporcingai augant duomenų kiekiui ir kibernetiniams nusikaltimams prieš organizacijas ir individualius vartotojus tampant nevaldomais, neišvengiamai turės augti dėmesys duomenų valdymui ir informacijos gyvavimo ciklui nuo sukūrimo iki saugojimo, ir nuo naudojimo iki visiško ištrynimo“,– tvirtina „Blancco Technology Group“ atstovas Chris Merritt.
Po 8 proc. balsų surinko šantažo ir sukčiavimo el. laiškai, atsilikusios informacinės technologijos, šnipinėjimas, daiktų internetas ir specifinės grėsmės. „Išpirkos reikalaujantys virusai šiemet buvo itin aktyvūs, tad ir kitąmet galime tikėtis sudėtingesnių jų atmainų, plintančių el. paštu. Jei kalbame apie IT spragas, grėsmę duomenų apsaugai kelia laiku neatnaujinta programinė įranga ir darbo vietoje nesilaikoma „saugumo higiena“, – tyrimo rezultatus komentuoja „Baltimax“ saugumo ekspertas Deividas Švėgžda.
Kai kurių ekspertų nuomone, kitąmet neišvengsime šnipinėjimo atakų, galimai susijusių su Rusijos žvalgybos tarnybų ir islamo teroristinių grupuočių veikla. Kiti savo ruožtu tvirtina, kad sparčiai augantis daiktų internetas taps didžiausia grėsme mūsų saugumui. „Šiemet jau matėme pavyzdžių, kaip buvo „nulaužti“ lėktuvai, ginklai, medicininiai prietaisai ir automobiliai, todėl ir 2016 m. augs internetu susijungusių daiktų pažeidžiamumas“, – komentuoja Javvad Mailk iš „AlienVault“.
5 proc. respondentų nuomone, didžiausia grėsme saugumui bus paties verslo elgesys: daromos klaidos saugant duomenis ir taupymas saugumo sąskaita. „2016 m. turėtume liautis ieškoję skirtumų tarp vidinių grėsmių ir išorinių atakų: didžiausias metų iššūkis bus sutelkti tradicines perimetro apsaugos priemones ir geresnę apsaugą nuo vidinių atakų“, – sako Chris Pace iš „Wallix“.
Tarp kitų, dažniausiai minėtų grėsmių saugumui, buvo įvardinti išmaniesiems telefonams ir kitiems mobiliesiems įrenginiams kuriami nauji virusai, mobiliosios bankininkystės atakos, viešo belaidžio interneto pažeidžiamumai, neapsaugoti vartotojų įrenginiai ir kitos grėsmės.

Atgal į sąrašą
Į viršų