„Deloitte“ paskelbė kasmetinius „Technology Fast 50“ įmonių reitingus

2009 10 23 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų bendrovė „Deloitte“ paskelbė kasmetinius sparčiausiai augančių Vidurio Europos regiono technologijų bendrovių reitingus „Technology Fast 50“. Šie reitingai sudaryti pagal įmonių 5 pastarųjų metų pajamų augimo pokytį.

Reitingų viršūnėje atsidūrė Lenkijos bendrovė „Netmedia“, užsiimanti internetiniu verslu ir IT paslaugų teikimu. Jos paskutinių 5 metų augimas siekė 7 210%. Antrąją vietą užėmė Rumunijos programinės įrangos gamintoja „TeamNet International“, kurios pajamų augimas buvo 3 317%. Trečiojoje vietoje atsidūrė taip pat Lenkijos internetinio verslo bendrovė „Kompan.pl“ (2 411% augimas).

Tarp 50-ies sparčiausiai augusių Vidurio Europos regiono bendrovių šiemet yra ir viena įmonė iš Lietuvos – 42 vieta atiteko UAB „Mobiliųjų telefonų techninis centras“, teikiančiai mobiliųjų telefonų remonto bei priežiūros paslaugas ir užimančiai per 75% šios rinkos dalies Lietuvoje. Jos augimas siekė 356%.

Šiais metais reitingų lentelę sudarė bendrovės iš 10-ies šalių: Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos, Rumunijos, Bulgarijos, Kroatijos, Serbijos, Estijos ir Lietuvos. Daugiausiai sąraše yra Vengrijos įmonių (22%). Antroje vietoje – Lenkija (18%).

Daugiau kaip pusė (52%) sparčiausiai augančių technologijų bendrovių regione užsiima programinės įrangos kūrimu. Beveik trečdalis (32%) – internetiniu verslu.

Vidutinis 50-ies įmonių augimas buvo 933%. Palyginimui pernai jis siekė 1 271%. Šių įmonių bendros pajamos 2008-aisiais metais sudarė 434 mln. EUR, o tai yra 13% mažiau lyginant su 2007-aisiais (497 mln. EUR). Vidutinė sparčiausiai augusių įmonių veiklos trukmė rinkoje – 10 metų.

„Technology Fast 50“ metodologija

Įmonės yra reitinguojamos pagal paskutinių 5 metų (2004-2008 m.) pajamų augimą. Reitinguojama įmonė turi atitikti kelis kriterijus. Visų pirma pagrindinė įmonės būstinė turi būti vienoje iš Vidurio Europos regiono valstybių. Taip pat jos veiklos pajamos kiekvienais iš pastarųjų 5 metų (2004-2008 m.) neturi būti mažesnės kaip 50 000 EUR. Ir svarbiausia – įmonė arba turi gaminti / vystyti modernias technologijas; arba šios technologijos turi būti neatsiejama pagrindinės įmonės veiklos dalis; arba įmonė turi skirti ženklią investicijų dalį savo naudojamų technologijų modernizavimui. Detalesnė informacija apie įmonėms keliamus reikalavimus: www.deloitte.com/fast50ce.

Technologijų bendrovių vadovų apklausos rezultatai

Kartu su „Technology Fast 50“ reitingais atlikta daugiau kaip 130-ies reitinguose dalyvavusių Vidurio Europos regiono technologijų įmonių vadovų apklausa atskleidė, kad daugiausiai prie šių įmonių sėkmės prisidėjo jose dirbantys aukštos kvalifikacijos specialistai bei gaminamų produktų ir teikiamų paslaugų tobulinimas. Tie patys veiksniai, kartu su naujų rinkos segmentų paieška, buvo nurodyti ir kaip daugiausiai įtakos verslo augimui turėsiantys veiksniai per artimiausius 12 mėnesių.

54% apklaustų įmonių vadovų mano, kad per ateinančius 12 mėnesių didžiausias augimas yra tikėtinas programinės įrangos, skirtos verslo sektoriui, rinkoje, nepaisant to, kad didžiausi šių produktų pirkėjai, t.y. finansų institucijos bei telekomunikacijų bendrovės, mažina savo išlaidas. 40% apklaustųjų tikisi energiją taupančių technologijų rinkos plėtros.

Beveik pusė vadovų (44%) didžiausiomis grėsmėmis verslo augimui artimiausiu metu nurodo ribotas kapitalo pritraukimo galimybes bei likvidumą. Nepaisant augančio nedarbo visame regione, net 36% apklaustųjų kaip galimą grėsmę įvardijo ir kvalifikuotos darbo jėgos pasiūlos trūkumą. Tai rodo tam tikras švietimo sistemos problemas Vidurio Europos regiono valstybėse.

Net 59% vadovų teigia, kad darbuotojų veiklos efektyvumo didinimas išlieka prioritetine žmogiškųjų išteklių valdymo sritimi. Svarbiausiomis gerų darbuotojų savybėmis technologijų sektoriuje jie įvardija technines darbuotojų žinias (65%), inovatyvumą ir kūrybiškumą (54%) bei aktyvumą ir komandinį darbą (50%). Didžiausia grėsme šioje srityje jie nurodo darbui atlikti reikalingų darbuotojo savybių visumos (techninių įgūdžių, asmeninių savybių ir pan.) nesubalansuotumą (53%). Taip pat reikia paminėti ir tai, kad net 30% vadovų kaip galimą grėsmę pabrėžia ir kritusią darbuotojų motyvaciją, kurią lemia prastos nuotaikos dėl ekonomikos nuosmukio.

Atgal į sąrašą
Į viršų