„Blue Bridge“ plečia veiklą unikalių programinių sprendimų srityje

2009 02 14 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Viena didžiausių Lietuvos IT įmonių „Blue Bridge“ įkūrusi antrinę bendrovę „Blue Bridge Code“ atskyrė vieną iš sparčiai besivystančių kompanijos veiklų – unikalių IT programinių sprendimų kūrimą ir diegimą. Pasak įmonės, pagrindiniai veiksniai, lemiantys šios srities plėtrą – verslo ir valstybinių institucijų siekiai efektyvinti veiklą.

„Unikalių programinių sprendimų kūrimas ir diegimas nėra nauja „Blue Bridge“ veikla. Ji pradėta įsigijus IT programinių sprendimų ir konsultacijų kompaniją „Sidabrinis tinklas“. Per 12 metų sukaupta programavimo patirtis, aukšta darbuotojų kvalifikacija leidžia įgyvendinti įvairialypius, sudėtingus uždavinius“, – teigia „Blue Bridge Code“ direktorius Vykintas Arlauskas.

Anot V. Arlausko, įkurti atskirą įmonę buvo nuspręsta atsižvelgus į didesnes nei paprastai klientų užklausų ir pasiruošimų konkursams apimtis bei rinkos potencialą ilgalaikėje perspektyvoje.

„Blue Bridge Code“ tęsia dar motininės įmonės „Blue Bridge“ pradėtus projektus bei investuoja į naujus sprendimus ir paslaugas. Šiuo metu bendrovė vykdo projektus finansų, transporto, medicinos bei energetikos sektoriuose tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Pasak V. Arlausko, didžiausias dėmesys yra ir bus skiriamas Lietuvos rinkai, tačiau turimos sutartys su užsienio kompanijomis rodo įmonės konkurencingumą ir už šalies ribų. Todėl ateityje kompanijos pozicijos užsienio rinkose turėtų tik stiprėti.

Į išskirtinius IT sprendimus šiuo metu investuoti linkęs tiek valstybinis, tiek privatus sektorius. „Iki šiol dar ne visos valstybinės įmonės ir institucijos yra automatizavusios savo veiklos procesus. Todėl kaip tik šiuo metu, pasinaudodamos ES struktūrinių fondų lėšomis, jos įgyvendina IT projektus. Kalbant apie privatų verslą, aktyviausios tos rinkos dalyvės, kurios ieško naujų veiklos efektyvumo būdų“, – teigia bendrovės „Blue Bridge Code“ direktorius.

V. Arlauskas teigia, kad unikalių programinių sprendimų kūrimas pasiteisina tuomet, jei nėra sukurtos analogiškos sistemos arba pastaroji netenkina įmonės poreikių. Dažnai standartiniai produktai turi daugiau funkcijų, negu įmonei reikia, ir todėl yra sunkiai adaptuojami. Kuriant individualų, reikiamo funkcionalumo sprendimą, kompanija sutaupo ir greičiau pasiekia norimus rezultatus.

Nors dėl sunkmečio įmonės ir organizacijos stengiasi taupyti, mažinti sąnaudas, ypatingas dėmesys kreipiamas greitam atsipirkimui, tačiau kompanijos, turinčios ilgalaikes vizijas ir strategijas bei suvokiančios IT svarbą efektyviam įmonės darbui, ir toliau investuoja į IT projektus.

„Dvejojančias bendroves investuoti į IT projektus turėtų paskatinti ES struktūrinių fondų teikiamos galimybės bei Vyriausybės patvirtinta pelno mokesčio lengvata, leidžianti iki 50 proc. sumažinti apmokestinamąjį pelną įmonėms, investuojančioms į esminius technologinius atnaujinimus“, – teigia „Blue Bridge Code“ direktorius.

Atgal į sąrašą
Į viršų