i-Mobili

Idea Optima

Aprašymas

Programa skirta optimizuoti didmeninių užsakymų surinkimą iš delninių kompiuterių bei duomenų rinkiklių. Šis mūsų projektas yra pripažintas kaip vienas iš UAB “Rivilės” modulių.Projektas i-Mobili skirtas prekybinėms įmonėms, norinčioms operatyviai suteikti informacija apie klientą prekybos vadybininkui bei operatyviai priimti užsakymus iš klientų.Šiuo metu i-Mobili yra suderintas su buhalterinės apskaitos programa “Rivilė”, kurios duomenys saugomi Sybase Adaptive Server Anywhere SQL duomenų bazėje. Taip pat projektas palaiko XML formavimą, su kuriuos galima priderinti ir kitas buhalterinės apskaitos programas. Projektas įgyvendintas bei patikimai funkcionuoja UAB „Varta“, UAB „Grūstė“, UAB “Amanda”, UAB “Žirginėlis”. Minėtos kompanijos užsiima didmenine prekyba maisto, pramoninėmis prekėmis bei servisų įranga. Programos esmė: surinkti informaciją apie kliento užsakymus (pardavimo procesas), operatyviai ją pateikti centrinei duomenų bazei bei gauti atsakymą apie tolimesnius veiksmus. Įgyvendintas projektas leido sumažinti logistikos kaštus, taupyti laiką bei kitas sąnaudas.

Kompanijos situacija prieš įdiegiant projektą.

Duomenys iš kliento pateka neoperatyviai – užsakymo lapas pristatatomas tik darbo dienos pabaigoje. Esant tokiam modeliui vadybininkai, darydami pirminę analizę bei fiksuodami prekes, gali padaryti klaidų, neteisingai identifikuoti klientą, nesižvelgti į jo santykį su įmone, priskirti blogą kainą. Atlikus užsakymo fiksavimą, patvirtinimo lapas į sandėlį yra gaunamas pakankamai vėlai, todėl nukenčia prekių pristatymo operatyvumas.

Rezultatas po projekto įdiegimo

Įdiegus sistemą gaunami tokie rezultatai: operatyviai apdorojama gaunama informacija iš vadybininko. Vadybininkas operatyviai gauna informaciją apie užsakymo įvykdymą arba neįvykdymą. Operatyviai mato sandėlio likučius, kliento sutartis, kliento suderintą asortimentą, numatomą agento maršrutą. Išvengiama operatoriaus klaidų fiksuojant užsakymus finansinėje sistemoje. Leidžia optimaliau planuoti transporto išlaidas, likučius bei sandėlio darbą. Leidžia kontroliuoti agento darbą. Sistema naudoja šiuolaikines technologijas, todėl yra patikima bei nereikalauja papildomų informacinių administravimo sąnaudų.

Situacija po projekto įgyvendinimo

Vadybininkas užsakymą daro naudodamasis mobiliais prietaisais. Kišeninis kompiuteris su mobiliu telefonu, palaikančiu GPRS, rišasi Bluetooth technologijos pagalba arba jungiamas kišeninį prie stacionaraus kompiuterio. UltraLite duomenų bazės, naudodamos tranzakcijų log’us, stebi pakeitimus bei sinchronizuoja juos su lokalia duomenų baze. Savo ruožtu lokalioje duomenų bazėje daromi pakeitimai, apie kurių sėkmingą arba nesėkmingą įvykdymą informuojamas mobilus agentas.

Projekto “Mobilus agentas” pagalba prekybos vadybininkas gali suformuoti prekių užsakymą tiesiog būdamas pas klientą, jį iš karto išsiūsti į centrinę duomenų bazę, ir jau po kelių minučių gauti atsakymą apie užsakymo įvykdymą. Prekybos vadybininkas gali formuoti ir atsiskaitymo operacijas, prekių grąžinimus iš kliento. Reikalui esant galima atspausdinti ir sąskaitą – faktūrą. Prekybos vadybininkas formuodamas užsakymą mato kliento įsiskolinimą, sandėlio likučius, bei visą reikalingą informaciją apie klientą bei prekes. Administracijos darbuotojas gali administruoti prekybos agento matomą produktų asortimentą, prekybos agentui priskirtų klientų bei pristatymo taškų sąrašą.

Duomenų apsikeitimui naudojamas mobilusis telefonas. Tai leidžia apsikeisti duomenimis su centrine duomenų baze bet kuriame Lietuvos taške. Duomenų išsiuntimui naudojamos BlueTooth bei GPRS duomenų perdavimo technologijos. Tokiu būdu perduodant duomenis nereikalingi jokie papildomi laidai ar kitos priemonės.

Duomenų apsikeitimas vyksta tarp UltraLite duomenų bazės, esančios mobiliame prietaise, ir SQL duomenų bazės, esančios centriniame įmonės serveryje. Informacija perduodama naudojant MobiLink duomenų perdavimo servisą. Duomenys perduodami labai saugiai, kadangi MobiLink servisas turi savo vidinę autentikavimo sistemą, bei perduodamų paketų kodavimą.

Šis sprendimas skirtas kompanijai, kuri yra

Mikro, Maža, Vidutinė, Didelė

Gamintojas

UAB "Idea Optima"
Architektų g. 1, Šiauliai, Lietuva
Tel.: +370 68723494, +370 41500930
El. paštas: info@i-optima.lt
http://www.i-optima.lt

Diegėjas

UAB "Idea Optima"
Architektų g. 1, Šiauliai, Lietuva
Tel.: +370 68723494, +370 41500930
El. paštas: info@i-optima.lt
http://www.i-optima.lt
Į viršų